Snapchat TikTok Özelliği İle Gündemde

Amerikan pazarı için rekabet etmeye devam eden Snapchat, TikTok ve Instagram’da bulunan müzik ekleme özelliğini kullanıcılarla bir araya getirecek. Diğer ülkelerdeki eski popülaritesine dönmek isteyen şirket, daha fazla yenilikle ortaya çıkacağını açıkladı.

Snapchat müzik ekleme özelliği gündemde


Güncelleme sayesinde, kullanıcılar yakaladıktan veya yakaladıktan sonra müzik ekleyebilecekler. Warner Music ve Universal Music şirketleri de dahil olmak üzere birçok şirketle anlaşmış olan Snapchat, kullanıcıların pratikte daha fazla zaman geçirmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

Yeni özellik şu anda yalnızca Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanılabilir. Şirket yetkilileri, sonbaharda tüm ülkeler için müzik eklemenin mümkün olacağını açıkladı.

Snapchat rakiplerinin arkasında olmasına rağmen, yeni özellik sayesinde bazı ülkelerde kullanımın artacağı düşünülmektedir. Özellikle Instagram’da sıkça kullanılan müzik ekleme özelliği birçok sanatçı ve müzik şirketi tarafından yeni bir gelir modeli olarak görülüyor.

Şirket yetkilileri, “Müzik endüstrisi ile ilişkilerimizi geliştiriyoruz. Ayrıca yapımcılar ve şarkı yazarları da dahil olmak üzere herkesi müzik ekosisteminin bir parçası haline getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir