Faceook Kurucusu Mark Zuckerberg’den Covid-19 Paylaşımı

Faceook Kurucusu Mark Zuckerberg, Facebook hesabından, Koronavirüs tekrar hızla yayılıyor mesajı paylaştı. Eşi Priscilla Chan ‘inde yer aldığı bir fotoğraf paylaştı.

Zuckerberg, yaptığı paylaşımda, Eşi ile birlikte maske ile birlikte resim paylaşarak, “Lütfen maske takın. Covid tekrar hızla yayılıyor ve maskeler insanları sağlıklı tutmaya ve ülkeyi açık tutmaya yardımcı oluyor.” ifadesini kullandı.

Yaptığı paylaşımı kısa sürede binlerce kişi beğendi ve paylaştı. Facebook kullanıcıları bu paylaşıma yorum yapmayıda ihmal etmedi. “Md Iqbal Tipo” isimli bir kullanıcı araba parçalarından yaptığı maskeyi “Makine Mühendisinin dehası 😃” diyerek paylaştı.

“Md Iqbal Tipo” isimli bir kullanıcı araba parçalarından yaptığı maskeyi “Makine Mühendisinin dehası 😃” diyerek paylaştı.

Amirul Zukhni isimli facebook kullanıcısıda bu paylaşıma tepkisiz kalmadı. Yaptığı yorumda iç çamaşırını kullanarak maske yaptı ve “Maskem çok havalı ve çevre için iyi” dedi.

Mark Zuckerberg‘ün paylaşımını eleştiren yorumlarda oldu Tammy Wood isimli kullanıcı “Maske yardım etmiyor! Mikropların bütün gün yüzünüzde oturmasına yardımcı olur ve bağışıklık sisteminizi zayıflatmaya yardımcı olur!” diyerek maske takmanın riskli olabileceğinden bahsetti.

Siz siz olun gereken bütün güvelik önlemlerinizi ve koruyucu ekipmanlarınızı bir profesyonele danışarak temin edin ve mümkün olduğunca toplu alanlarda bulunmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir