Parkta Kaydırağın üzerinde hutbe okuyan İmam Kimdir, neden orada okudu? Detaylar

Kültür Mahallesi’nde imamlık yapan Bahadır Şişlioğlu, cuma namazının dışarıda kılması sebebiyle oyun parkındaki kaydırağı minber olarak kullandı. Zekası ile takdir toplayan Şişlioğlu ayrıca israf etmeden pratik şekilde çözüm bulduğu içinde iyi bir örnek oldu.

Bolu’da, korona virüs nedeniyle ibadete kapatılan camilerde 74 gün sonra ilk kez camilerde cemaatle namaz kılındı. Seccadeleri olmayan vatandaşlar ise yağmurlu havaya rağmen dışarıda namaz kıldı. Aşağısoku mahallesinde cuma namazını çocuk parkında kılındı. İmam hutbeyi kaydırağın üzerine çıkıp okurken, cemaat çocuk oyun alanında birlikte namaz kılmanın mutluluğunu yaşadı.

İlk Cuma namazının kılındığı camilere seccadeleriyle gelen vatandaşlar polis ve bekçilerin kontrolünün ardından içeri alındı. İlk kez toplu halde ibadet edecek olan vatandaşlar, görevliler tarafından sosyal mesafe kuralına göre işaretli yerlere yönlendirildiler.

Namaz kılmak için camiye gelen ancak seccadeleri olmayanlar içeri alınmadı. Camiye alınmayan kişiler yağmurlu havaya rağmen camilerin önlerinde bulunan alanlarda kartonların üzerinde namaz kıldı. Cuma namazı için camiye gelen 65 yaş üstü bazı vatandaşlar da sokağa çıkmaları yasak olmaları nedeniyle polisler tarafından uyarılarak evlerine gönderildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir