Sokağa Çıkma Kısıtlaması Sorunsalı Çözüldü

Sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni koronavirüs önlemlerinin uygulanmasına yönelik 81 ilin valiliklerine genelge gönderdi.

Koronavirüs vaka sayısının artması nedeniyle alınan kararlar kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması da bulunuyor. 20 Kasım Cuma saat 20.00’den itibaren geçerli olacak olan İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine göre; hafta sonları 10.00-20.00 saatleri dışında sokağa çıkmak yasak olacak.

Vatandaşlar sokağa çıkma kısıtlamasının ne zaman başlayacağını, kimlerin içeri kimlerin dışarı çıkabileceğini ve sadece hafta sonu ile mi sınırlı olduğunu anlamaya çalışırken sosyal medya ilginç paylaşımlara her zamanki gibi ev sahipliği yaptı.

Sokağa çıkma yasağı ile ilgili gelişmiş bir algoritma yapanları tebrik ediyoruz. Sanırım en mantıklı ve anlaşılırı bu oldu.

Hey gidi hey. İnceden kalbimden gelen sesler demişler.

Vampirlerle karşılaşmadık ama muhtemelen bu saatler onların saatleri. Şimdi vampirler düşünsün.

Zor bir işlem gibi gözüksede sanki kolay gibi

Duvar olmayan yer için kapı yapmışlar. Ne farkeder ki önemli olan kapanabilir ve kitlenebilir bir kapının olması. Zaten yan tarafında çıkmayız 🙂

Son döneme damgasını vuran Netflix Orjinal dizisi “bir başkadır’da” Sinan karakerinin yaşam tarzı ve karışık duygularını anlamak için bir fırsat olabilir gibi gözüküyor.

Sanırım hiçbir zaman dolmayacak.

@ozkansaginn

Yeni yasaklar.. yasaklardan sonra böyle olan arkadaşlarını etiketle ve ınstagram hesabımı takip etmeyi unutma 🥳 SES VER ÖSFC 💪

♬ orijinal ses – Özkan Sağın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir