Mersin Büyükşehir Belediyesi Çamaşır Kafe Açıldı!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda özellikle üniversite öğrencilerinin hem çamaşır yıkama konusunda çektiği sıkıntıları gidermek hemde burada geçen süreyi en güzel şekilde değerlendirmek için kitap okunabilen ve çay ikramının olduğu Çamaşır Kafe büyük bir ilgi gördü.

Yaptığı paylaşımda “Üniversite kenti #Mersin‘e öğrenci dostu hizmetlerimiz çok yakışıyor. 🙋‍♀️🙋‍♂️Öğrencilerimizin çamaşırları mis gibi olsun diye, ücretsiz #ÇamaşırKafe‘yi hizmete açtık. 👨‍🎓 Çamaşırlar yıkanırken, siz çayınızı yudumlayıp kitabınızı okuyun. 👩‍🎓 Siz isteyin, biz yapalım gençler”😉 ” şeklinde ifadelerde bulundu.Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Kimdir?

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 5 Ekim 1963 tarihinde Mersin’in Tarsus ilçesinde doğdu. 

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun oldu.

Genç bir girişimci olarak 1987 yılında kurduğu işletme ile tarımsal üretim, sanayi ve ticaret alanlarında yatırımlarda bulunan Vahap Seçer, kurucusu olduğu şirketlerde yönetim kurulu üyeliği ve başkanlığı yaptı. Seçer’in ayrıca iş dünyasını temsil eden sanayi ve ticaret odalarında; ziraat mühendisi olarak da meslek odasında üyeliği bulunuyor.

Seçer; çağdaş, laik ve yurtsever gençlerin yetişmesine yardımcı olmak amacıyla kurucusu olduğu Tarsus Güç Birliği Vakfı’nda Mütevelli Heyeti Başkanlığı göreviyle toplumsal projelerde de görev aldı.

Vahap Seçer, 2007 ile 2015 yılları arasında 23. ve 24. dönem CHP Mersin Milletvekili olarak görev yaptı. Görev süresince Tarım ve Köyişleri Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliğini yapan Seçer, başarılı çalışmalara imza attı.

Doğduğu ve yaşadığı kentin sorunlarına çözüm önerilerini içeren projeler geliştiren ve aktif çalışmalarda bulunan Vahap Seçer, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçiminde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi ve görevine devam etmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, evli ve 2 çocuk babasıdır, İngilizce bilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir