Anadolu Gençlik Derneğince (AGD) Mekke’nin fethinin 1389. yılı dolayısıyla Türkiye’nin 81 İlinde program düzenlendi.

Anadolu Gençlik Derneğince (AGD) Mekke’nin fethinin 1389. yılı dolayısıyla Türkiye’nin 81 İlinde program düzenlendi.

Ekip arkadaşlarımızdan Ahmet Ali GÜVEN,Avcılar Merkez ulu Camii Konferans Solununda düzenlenen programda teknik ekipte görev aldı.Ses ve görüntü sistemleri yanında ışıklandırma sistemleri konusunda da gerekli çalışmaları başarıyla yaptı.Bununla birlikte görsel içeriklerle de ilgilendi.

Kuranı Kerim tilavetiyle başlayan programda Anadolu Gençlik Derneği Avcılar Temsilcisi Mustafa YILDIRIM kısa bir selamlama konuşması yaptı. Sinevizyon gösterilerinin de yapıldığı programda şiir dinletilerinin ardından programın ana konuşmacısı Doç.Dr. Hüseyin Hüsnü KOYUNOĞLU da maddi ve manevi fetihten bahsettiği bir sunum yaptı. Hz. Muhammed’in mekan fethinden önce gönülleri fethettiğini asrı saadetten örneklerle anlatan KOYUNOĞLU, “Mekke’nin fethi Mekke’den hicretle başlamıştır. Eğer sevgili Peygamberimiz Mekke’den hicret etmeseydi, Mekke’nin fethi gerçekleşmezdi.

Gönüllerin fethi de tıpkı buna benzemektedir. Eğer gönüllerdeki günah, nifak ve şirklerden hicret etmezsek gönüllerimizi fethedemeyiz. Peygamberimiz Mekke’yi fethedince nasıl ki Kabe’nin içindeki ve dışındaki putları temizlemişse bizler de kalbimizin içindeki ve dışındaki putları ancak bu fetih ruhuyla yapabiliriz” vurgusunda bulundu.

Programa birçok davetli katılrıken STK temsilcileri ve Avcılar ilçe Müftüsüde Katıldı.

Program siyeri nebi Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül takdiminden sonra sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir