Amerika’da Olayların Başlangıcı Olan George Floyd Kimdir ? Neden İç Savaş Çıktı ? Neden İnsanlar Sokaklarda ? Amerika Yanıyor mu ? Bütün Detaylarıyla Haberimizde !!!

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) polis tarafından dolandırıcılık suçuyla yakalanan siyahi vatandaş George Floyd, polisin orantısız güç kullanması nedeniyle nefessiz kalarak hayatını kaybetti. Olayın ardından pek çok ABD vatandaşı, George Floyd’un ölümünü protesto etmek için sokaklara çıktı. Minneapolis’te yaşanan olayından ardından Belediye Başkanı Jacob Frey, olaya karışan 4 polisin görevden alındığını duyurdu. Evet George Floyd Kimdir ? bu olaylar neden oldu işte detayları.

GEORGE FLYOD KİMDİR?

1974 ABD doğumlu olan George Floyd, Houston’dan Minneapolis’e çalışmak için gelmişti. Conga Latina Bistro’da güvelik görevlisi olarak çalışan Floyd’un 46 yaşında olduğu öğrenildi.

GEORGE FLOYD OLAYLARI NEDİR VE NASIL ORTAYA ÇIKTI? 

George Floyd’un polise direnme görüntüleri ise sosyal medyaya damga vurdu.

Bazı görgü tanıklarının telefonlarıyla görüntülediği olayda, kelepçe takılan George Floyd’un defalarca “Lütfen, nefes alamıyorum, lütfen” şeklinde yalvardığı, bir süre sonra da hareketsiz kaldığı, ancak polisin dizini bir süre daha çekmediği dikkat çekiliyor.

Sosyal Medyada Bu Görüntüleri İnsanların Görmesiyle Siyahiler ve Diğer İnsanlar Galyana Geliyor ve Minepolisi Protesto Ediyor. Hatta Amerikan Başkanı Trump Gelin Biz Hazırız Çağrıları Yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir