1 Haziran Pazartesi Sokağa Çıkma Yasağı Olucak mı ? 18 Yaş Altı Dışarı Çıkabilcek mi ? Tüm Detaylar.

20 yaş altı için uygulanan sokağa çıkma yasağı, geçen haftaki kabine toplantısı sonrası 18 yaşa düşürüldü. Bundan sonra 18 yaş altı çocuklar için sokağa çıkma yasağı devam edecek ve haftanın 2 günü dışarı çıkma izinleri olacak. 18 yaş altının seyahat etmesi için de yeni bir düzenleme getirildi. İşte 18 yaş altı sokağa çıkma izni ile ilgili detaylar.

18 yaş altı çocuklar ne zaman çıkacak ne zaman izin geliyor işte detaylar

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine “18 Yaş Altı ve 65 Yaş Üzeri Kişilerin Sokağa Çıkma Kısıtlaması” konulu genelge belgesi gönderdi. Genelge ile sokağa çıkma kısıtlaması getirilen gençlerden 31.12.2002 tarihinden önce doğanlar (18-20 yaş arasındaki gençler) için sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldı.

0 – 18 yaş aralığındaki çocuklar ve gençler 3 Haziran Çarşamba ve 5 Haziran cuma günü 14.00-20.00 saatleri arasında, yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilecek.

18 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN KALKACAK?

Koronavirüs tedbirleri sonrasında normalleşme adımları Türkiye’de teker teker atılıyor. Dün 20 yaş altı için geçerli olan sokağa çıkma yasağı bugünden itibaren 18 yaş altı için geçerli olacak. 18 yaş altı sokağa çıkma yasağının ise ne kadar süreceği henüz belli değil. Konuyla ilgili açıklama yapılır yapılmaz detaylar Sitemizde yer alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir