Dijital Ajanda 9. Bölüm-Agd Radyo

Ufku,vizyonu ve sevdası büyük bir gençliğin radyosu AGD Radyo’da Ahmet Ali Güvenin Sunumuyla Her Salı günü Saat 20.00’de canlı olarak yayınlanan Dijital Ajanda’da 30.04.2019 Tarihli Yayınında;

►World Wide Web yani www nedir? Ne Anlama Gelir,Sağladığı Kolaylıklar Yapısı ve Özellikleri Nelerdir.Tarihçesi Hakkında neler biliniyor.Bu konu ile ilgili bilgi vermeye çalıştık.

► İstatistik nedir ? Örneğin veri anlamına gelir, sayılarla uğraşan bir bilim dalı,diğer bilim dallarının teknolojisi eksik bilgiler kullanarak doğru sonuçlara ulaştıran bir bilim dalı gibi bir çok açıklaması olabilir.Bu konu ile ilgili konuştuk.

►TÜİK ( Türkiye İstatistik Kurumu ) verilerine göre kitap Okuma oranlarımız ile ilgili ilginç verileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Türkiye İstatistik Kurumu’nun yaptığı araştırmaya göre, (ülke genelinde ve ülke ortalamasında) günde 6 saat televizyon izleyen, 3 saat internete giren Türk insanı, kitap okumaya sadece 1 dakika ayırıyor.

►28 Nisan 4 Mayıs Dünya Kardeşlik Haftası Kardeşlik denince akla ilk gelen kan bağıyla olan kardeşlik belki ancak bu sözcük o kadar dar kapsamlı değil.Kardeşlik,sevgiyi kapsar, dostluğu kapsar,güzelliği kapsar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir