Dijital Ajanda 4. Bölüm-Agd Radyo

Ufku,vizyonu ve sevdası büyük bir gençliğin radyosu AGD Radyo’da Ahmet Ali Güvenin Sunumuyla Her Salı günü Saat 20.00’de canlı olarak yayınlanan Dijital Ajanda’da 26.03.2019 Tarihli Yayınında;

► Ordu ili Fatsa ilçesine bağlı Yassıtaş köyünde yaşamış olan Hekimoğlu namlı yiğit, değirmende bekçilik yaparak geçimini sağlayan Hekimoğlu’nun hayat hikayesini ve türküsünü dinledik.

► 21 – 26 Mart Orman Haftası ile ilgili tarihi bilgiler verildi.Sık ağaç topluluklarından oluşan yerlere orman adı verilir.Ormanlarda sadece ağaçlar yoktur. Farklı bitkiler ve hayvanlar da ormanlarda bulunur. Ormanlar bir ülkenin doğal güzellik ve zenginlik kaynağıdır.

► Kadı Mahmud’u Hüdayi yapan müthiş hikayeyi ve hangi çiçeğe koparmak için elimi uzattıysam onu «Allah Allah» diyerek Rabb’ini tesbîh eder bir hâlde buldum. Gönlüm onların bu zikirlerine mânî olmaya râzı olmadı dediği hikayeyi inceledik.

► 18 – 24 Mart Yaşlılara Saygı haftası ile ilgili konuştuk.Hayallerin yerini anılar almaya başlamışsa yaşlılığa merhaba denilmek üzeredir.

► Kütüphane Haftası ile ilgili bilgilere yer verildi; Türkiye’de 1964 yılından beri Mart ayının son Pazartesi günü ile başlayan hafta kutlanır. Haftanın amacı, öğrencilerde okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini artırmak, okuyucuların kitaplardan daha çok faydalanmalarını sağlamak ve halkı kütüphanelerin gelişmesi için bilinçlendirmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir