Barış Özcan Kimdir?

YouTube ve diğer sosyal medya hesaplarından Sanat, tasarım, teknoloji hikayeleri paylaşarak teknoloji ve sanatsever binlerce kişiye ulaşan ve sevilerek takip edilen Özcan, 23 Temmuz 1974 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

New York ve İstanbul’da Adobe, BASF, THY, LC Waikiki, Türk Telekom, LinkedIn, NYMag, TimeOut New York gibi markalara danışmanlık ve sosyal medya hizmeti sunuyor.

ADOBE’DA SATIŞ MÜDÜRÜ OLARAK ÇALIŞTI

Sanat, tasarım ve teknoloji temalı çektiği videoları 2015 Mayıs ayındna bu yana YouTube’da paylaşıyor. Daha önce Photoshop, Flash, PDF gibi yazılım ürünlerini geliştiren Adobe’de 6 yıl boyunca Akdeniz Ülkeleri Satış Müdürlüğü görevini üstlendi. TRT, el-Cezire, CNNTürk gibi kanallarda yayınlanan belgeseller yaptı ve yönetti.

YOUTUBE’UN 12 DEĞİŞİM ELÇİSİNDEN BİRİ OLDU

Çeşitli konferaslarda toplamda 600’den fazla konuşma yapan Barış Özcan, YouTube’un dünya çapında seçtiği 12 değişim elçisinden biri oldu. #CreatorsforChange adlı program için uluslararası projeler üretiyor. Devletşah Özcan ile evli ve Sufi adında da bir oğlu bulunuyor.

  • 23 Temmuz 1974 doğumlu. Evli ve 1 çocuk babası.
  • New York ve İstanbul’da Adobe, BASF, THY, LC Waikiki, Türk Telekom, LinkedIn, NYMag, TimeOut New York gibi markalara danışmanlık ve sosyal medya hizmeti veriyor.
  • Kişisel belgesellerini YouTube’da yapıyor. Sanat, tasarım ve teknoloji hikayelerini 4.3 milyondan fazla kişi yaklaşık 400 milyon kez izledi.
  • Geçmişte Photoshop, Flash, PDF gibi yazılım ürünlerini geliştiren Adobe’de 6 yıl boyunca Akdeniz Ülkeleri Satış Müdürlüğü yaptı.
  • TRT, el-Cezire, CNNTürk gibi kanallarda yayınlanan belgeseller yaptı ve yönetti.
  • Bugüne kadar aralarında TEDx‘in de yer aldığı çeşitli konferanslarda 600’den fazla konuşma yaptı.
  • YouTube’un dünya çapında seçtiği 12 değişim elçisinden biri oldu. #CreatorsforChange adlı bu program için uluslararası projeler üretiyor. Bunlardan bir web dizisi ve kısa filmi olan Scarecrow – Korkuluk toplamda 2 milyon kez izlendi.

New York merkezli “hikaye anlatıcısı” Barış, sanat, tasarım, teknoloji ve edebiyatla ilgili YouTube videoları üretiyor ve yayınlıyor. Her hafta merkez içeriği olarak karmaşık teknolojik kavramlar ve sosyal konular etrafında basitleştirilmiş hikayeler oluşturmaya ve anlatmaya çalışıyor. Barış aynı zamanda kurduğu kreatif ajans “Abak.us” da ödüllü sanat yönetmeni, sertifikalı eğitmen ve Türkiye’deki TEDx söyleşileri gibi popüler etkinliklerde önemli bir konuşmacıdır. Türkiye’nin ilk internet bloggerlarından Devletsah ile evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir